Suszenie próżniowe

Na rynkach zachodnich jest to znana i doceniana technologia. Firma WDE Maspell dostarczyła już ponad 6000 urządzeń na całym świecie.

wood innovate
+ 50
Dostarczonych urządzeń

Suszenie próżniowe

Co i jak ?

Suszenie próżniowe zyskuje na popularności na Polskim rynku. Na rynkach zachodnich jest to znana i doceniana technologia. Firma WDE Maspell dostarczyła już ponad 6000 urządzeń na całym świecie.
Od 1962 roku zostało opatentowanych 91 rozwiązań technicznych.
Technologia próżniowa posiada szereg zalet, pozwalając rozwinąć Twoją firmę i poprawić rentowność
produkcji.

Jak wygląda

Proces suszenia próżniowego ?

Załadowanie materiału

Rozpoczynając proces suszenia umieszczamy materiał przeznaczony do wysuszenia w maszynie. Po załadowaniu materiału wybieramy program i maszyna zaczyna działać.

Wzrost temperatury

Pierwszym krokiem działania maszyny jest podniesienie temperatury. Wraz ze wzrostem temperatury zwiększamy cyrkulację wody w drewnie

Obniżenie ciśnienia

Obniżając ciśnienie obniżamy temperaturę wrzenia wody (doprowadzamy do parowania całą objętością wody). Dzięki szybkiej cyrkulacji wody w wysokiej temperaturze oraz kontrolowanej szybkości parowania wody suszymy drewno w sposób szybki, bezpieczny i wolny od pęknięć.

To proste

W maszynach WDE Maspell całość procesu suszenia ogranicza się do załadowania materiału, wybrania odpowiedniego programu i czekania na Twoje idealne drewno. Nie ważne jaki gatunek, jesteśmy w stanie wysuszyć wszystko

Suszenie próżniowe

Zalety .

Wod Innovate

Suszarnie Press .

Maszyny z serii Press posiadają aluminiowe płyty z czynnikiem grzewczym – do wyboru zasilanie gorącą wodą z instalacji klienta lub ogrzewanie elektryczne. Bezpośrednio na płytach układamy suszony materiał, wypełniając całą płytę. Od góry cały wsad jest dociskany przez specjalną membranę pozwalając osiągnąć docisk w czasie suszenia nawet 8 ton na m2. To właśnie dzięki dociskowi uzyskujemy perfekcyjnie płaskie drewno: to czysty sposób na oszczędność w procesie produkcji. Mniejsze naddatki na obróbkę, brak deformacji drewna w procesie suszenia – nie musisz się
zastanawiać nad optymalizacją wymiarów czy struganiem dużych naddatków. Szczególnie polecane do suszenia drewna twardego.

Wod Innovate

Suszarnie wentylacyjne LOLA .

Cylindryczne maszyny z wysokowydajnymi wentylatorami w środku. Załadunek drewna odbywa się
poprzez ułożenie standardowych paczek na wózku i wciągnięciu ich do środka. System LOLA
zapewnia równomierne suszenie poprzez zmienny przepływ powietrza przez suszony materiał.
Możliwość ogrzewania maszyny energią elektryczną lub gorącą wodą.

Chcesz wiedzieć więcej ?

Przez pierwszy rok zapewniam dostęp do konsultacji online, abyś miał łatwy dostęp do mojej wiedzy i mógł swobodnie wdrożyć nową technologię w swojej firmie.

Sign Up for Our Newsletter

Get weekly email containing tips about construction and everything relating with it

Zero spam. You can unsubscribe anytime