Termowanie próżniowe

Dzięki procesowi termowania uzyskujemy trwałe, stabilne drewno o pięknej barwie. Bez użycia dodatków, ekologiczny proces

wood innovate
+ 0
maszyn na całym świecie

Termowanie próżniowe

Co i jak ?

Drewno modyfikowane termicznie powstaje w wyniku działania temperatur od 160 do 220°C w kontrolowanych warunkach niskiego ciśnienia, bez dostępu powietrza oraz bez użycia wody w procesie. Jest to proces przyjazny środowisku, gdyż nie używa się w nim żadnych środków chemicznych. Dzięki procesowi termowania możemy podnieść klasę wytrzymałości drewna (dla jesiona i modrzewia uzyskujemy pierwszą klasę: ponad 25 lat ekspozycji na warunki atmosferyczne). Ponadto drewno to uzyskuje przyjemną dla oka ciemniejszą barwę, w całym przekroju obrabianego materiału, co ułatwia dalsze procesy technologiczne.

Jak wygląda

Proces termowania próżniowego ?

Przygotowanie

Przygotuj wsad składający się z wysuszonego wstępnie drewna (10% wilgotności), w naszych maszynach da się wytermować praktycznie każdy gatunek drewna!

Załadowanie maszyny

Załaduj maszynę i uruchom cykl. Twoje drewno jednak ma wyższą wilgotność niż zalecana? To nie problem! Nasza maszyna również może pracować jako suszarnia! W takim wypadku uruchom cykl łączony (suszenie i termowanie w jednym)

Proces

Maszyna obniża ciśnienie i podnosi w kontrolowany sposób temperaturę. Nie trzeba żadnej chemii, tylko dobór odpowiedniego czasu i temperatury, w zależności od tego jaki rezultat chcesz uzyskać

Gotowe! Tak - to takie proste.

Twoje termowane drewno jest gotowe! Cały cykl przebiega automatycznie, zmień wsad i termuj dalej!

Termowanie próżniowego

Właściwości drewna termowanego :

Termowanie prózniowe

Zalety maszyn do termowania WDE Maspell .

Chcesz wiedzieć więcej ?

Przez pierwszy rok zapewniam dostęp do konsultacji online, abyś miał łatwy dostęp do mojej wiedzy i mógł swobodnie wdrożyć nową technologię w swojej firmie.

Sign Up for Our Newsletter

Get weekly email containing tips about construction and everything relating with it

Zero spam. You can unsubscribe anytime